pexels photo 3740390
Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatīšanos un Latvijā noteikto ārkārtas stāvokli, tūrisma nozare kopā ar to saistītām citām nozarēm ir pirmā, kas cietusi. Lai noskaidrotu situāciju un uzņēmēju noskaņojumu, Latvijas reģionālās tūrisma asociācijas sadarbībā ar TICu asociāciju “Lattūrinfo” jau 2020.gada marta beigās veica pirmo Vislatvijas tūrisma uzņēmēju aptauju reģionos (izņemot Rīgu) par noskaņojumu un aktuālo situāciju.
Pirmajā anketēšanas reizē piedalījās 450 uzņēmēji.


2020.gada aprīļa beigās tika veikta nākamā anketēšana par situācijas izmaiņām pēc mēneša, kad pagājušas 50 dienas kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas valstī, kas pulcēšanas ierobežojumu dēļ liedza vai daļēji ierobežoja darbības iespējas tūrisma uzņēmumiem. Otrās anketēšanas mērķis bija fiksēt izmaiņas tūrismā Latvijas reģionos un tūrisma uzņēmēju noskaņojumā, novērtēt valdības sniegtos atbalsta instrumentus, kā arī komunikāciju ar nozari. Anketēšana Latvijas reģionos veikta no 2020.gada 22.aprīļa līdz 1.maijam. Aptaujas laikā kopā saņemtas 383 respondentu atbildes.
Aptaujas kopsavilkumu skatīt šeit

Foto: pexel.com
Mājas lapa izveidota projekta „Sociālā tūrisma attīstība un idejas ieviešana Latvijā. Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija LATTŪRINFO un Vidzemes tūrisma asociācijas kapacitātes stiprināšana" ietvaros
ESF